Energoelektronika-Borecki Józef.pdf

Energoelektronika-Borecki Józef.pdf
Rozmiar 108,0 MB
Prezentowany podręcznik Energoelektronika Podstawy i wybrane zastosowania jest poprawioną i rozszerzoną pierwszego wydania zatytułowanego Przekształtniki energoelektryczne, które ukazało się w 1990 r. To zasadniczo zbiór, opatrzonych solidnym omówieniem, 22 ćwiczeń laboratoryjnych poświęconych prostym i złożonym układom przekształtnikowym. Poszczególne rozdziały zawierają m.in. podstawowe, wprowadzające informacje dotyczące badanego układu, opis modelu laboratoryjnego oraz przebiegu ćwiczenia w praktyce.

W obecnym wydaniu szerzej potraktowano zagadnienia związane z negatywnym oddziaływaniem przekształtników na sieć zasilającą oraz sposobami ograniczenia tych zjawisk.

Książka jest przeznaczona zarówno dla studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia Wydziału Elektrycznego, jak i dla studentów niestacjonarnych. Z uwagi na szerokie spektrum poruszanych zagadnień, a także zróżnicowanie grono Czytelników niektóre problemy zostały tylko zasygnalizowane w zakresie umożliwiającym wykonanie danego ćwiczenia.

Cennym uzupełnieniem omówionych ćwiczeń są: Dodatek A, w którym scharakteryzowano klasyczne przyrządy pomiarowe, Dodatek B poświęcony pomiarom i monitorowaniu przebiegów w obwodach silnoprądowych, Dodatek C, gdzie opisano zagadnienie mocy w obwodach o niesinusoidalnych przebiegach napięć i prądów, i Dodatek D prezentujący m.in. wytyczne do sporządzenia sprawozdania z ćwiczenia.





Spis treści


Wstęp
Wykaz ważniejszych oznaczeń
1. Niesterowane układy prostownikowe jedno- i dwupulsowe
1.1. Wprowadzenie
1.2. Niesterowany prostownik jednopulsowy
1.3. Niesterowany prostownik dwupulsowy
1.4. Ćwiczenie 1
1.4.1. Cel ćwiczenia
1.4.2. Opis modelu laboratoryjnego
1.4.3. Przebieg ćwiczenia
1.4.4. Opracowanie wyników badań
1.4.5 Zagadnienia kontrolne
Itp
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • adwokat.keep.pl
  •